"Реформа профільної середньої освіти: Івано-Франківська область"
Сьогодні, 7 червня 2024 року Міністерство освіти і науки України в партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за сприяння Івано-Франківської ОВА проводить громадське обговорення реформи профільної середньої освіти та особливостей її впровадження в Івано-Франківській області. Участь у даному заході беруть заступник міського голови Володимир Штогрин та в.о. начальника відділу освіти Василь Трач.
Реформа профільної середньої освіти є складовою комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12 класи) за двома спрямуваннями:
- академічним: поглиблене вивчення предметів (курсів) і підготовка до здобуття вищої освіти;
- професійним: орієнтація на ринок праці; акцент на порівняно швидке здобуття професії.
Реформа стосуватиметься трьох рівнів освіти: повної загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої освіти.
Реформа передбачає створення мережі академічних ліцеїв, переважно відокремлених від початкової і базової шкіл. Учні 10-12 класів зможуть обирати профіль навчання, курси й навчальні предмети, академічні ліцеї проводитимуть якісну профорієнтаційну роботу та враховуватимуть потреби учнівства в тих чи тих курсах.
Основні питання, які розглядаються на заході:
- передумови впровадження реформи профільної середньої освіти;
- суть нововведень та змін, які передбачені реформою;
- моделювання мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти в Івано-Франківській області;
- моделі фінансування та управління такою мережею.